Ciąża i dziecko NAJNOWSZE

Aktywny Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

Nie ma chyba bardziej wyczekiwanego przez dzieciaki dnia w roku. Bez wątpienia 1 czerwca jest wyjątkowym dniem w kalendarzu, który wymaga odpowiedniej oprawy. Jak spędzić Dzień Dziecka? My zdecydowanie polecamy aktywne formy, które spodobają się nie tylko najmłodszym!

Dzień Dziecka – 1 czerwca

Już ponad pół wieku oficjalnie obchodzimy Dzień Dziecka. I choć ustawowo nie jest to dzień wolny od nauki, w szkołach i wielu innych jednostkach organizowane są różne atrakcje dla najmłodszych, którzy choć na chwilę mogą zapomnieć o obowiązkach szkolnych. Dzień Dziecka jest wyjątkowym czasem, kiedy cała uwaga skupia się wokół milusińskich. Janusz Korczak wielokrotnie zaznaczał wielką rolę dzieci  w funkcjonowaniu świata. Święto dzieci bardzo często połączone jest z dniem sportu. Jeśli pogoda dopisuje, to idealny czas na aktywny wypoczynek, szczególnie dla tych, którzy rosną i się rozwijają. Dzieci potrzebują ruchu, co możemy połączyć z przyjemnościami, organizując atrakcyjny i aktywny Dzień Dziecka.

Idziemy na mecz – dzieciaki kontra rodzice

Miłośników piłki nożnej nie brakuje. Jest też koszykówka, siatkówka czy inne sporty drużynowe, w których najmłodsi, a zwłaszcza chłopcy chętnie biorą udział. Z okazji Dnia Dziecka możemy zorganizować mecz na osiedlowym czy szkolnym boisku. Dzieciaki kontra rodzice – taka forma będzie doskonałą rozrywką dla całych rodzin i okazją do zmierzenia się pokoleń. Po dużej dawce ruchu na boisku, drużyny mogą wybrać się na lody, pizzę czy wspólnego grilla. Mecz nie wymaga jakiś specjalnych nakładów, wystarczy miejsce do grania i odpowiednia liczba zawodników oraz dobry humor.

Ekstremalnie w wodzie lub nad ziemią

Aktywnie spędzony czas może być dość ekstremalny. Dzieciaki mają w sobie nieskończone pokłady energii, które spożytkują w parku linowym czy podczas spływu kajakami lub pontonami. Odrobina adrenaliny, niesamowite wrażenia – to z pewnością sprawi, że taki Dzień Dziecka zostanie zapamiętany na długo. A i rodzice będą mieli okazję skorzystać z atrakcji. Parków linowych szukajmy nie tylko w górach, często duże miasta oferują takie miejsca. Rafting zwykle organizowany jest na małych rzekach czy górskich potokach, więc tam warto szukać ośrodków tego rodzaju. Koszty atrakcji są zróżnicowane, ale zminimalizujemy je przy grupach zorganizowanych.

Bańki i latawce

Kolorowe latawce zachwycą każde dziecko. Co prawda do ich puszczania potrzebny jest wiatr, ale być może natura będzie łaskawa i 1 czerwca zapewni nam odpowiednie wsparcie. Latawce najlepiej puszczać na odsłoniętych terenach lub wzniesieniach. Polana czy łąka za blokiem będzie w tym celu idealna. Inną opcją na kreatywne zajęcie będą olbrzymie bańki mydlane. Wystarczą dwa patyki, sznurek oraz miska z wodą i płynem do naczyń. Ze sznurka wykonujemy dużą obręcz, którą przywiązujemy do kijków. Następnie moczymy sznur w naszej miksturze i zamaszystym ruchem puszczamy wielkie bańki. Dzieciaki będą skakać z radości, próbując przebić powstałe bańki mydlane, a i same chętnie spróbują takowe wysłać w niebo.

Dzień DzieckaNie trzeba wiele, by sprawić przyjemność najmłodszym i spędzić z nimi fantastyczny czas. Aktywny Dzień Dziecka będzie ciekawą odmianą dla wyjścia do kina czy na lody. Postarajmy się więc poświęcić uwagę swoim dzieciom i bawmy się z nimi jak najlepiej.

Katarzyna Antos