7 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o kosmetykach mineralnych

Kosmetyki mineralne zyskują coraz większą popularność. Jeśli dokucza ci alergia skórna, z pewnością docenisz ich działanie. Produkty te charakteryzują się przyjaznym składem i nie uczulają. Przedstawiamy 7 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o kosmetykach mineralnych.

Są dobrze napigmentowane

To wielu miłośniczkom mocno kryjących podkładów może się wydawać bardzo oryginalne, bo jak to proszek ma zakryć wszystkie niedoskonałości cery. Tymczasem stanowi on wysoką koncentrację pigmentów, które mają moc. Na dodatek jest dużo lepszy dla cery trądzikowej od fluidu na bazie silikonów. Niechciany blask w strefie T pojawia się znacznie później niż w przypadku tradycyjnego podkładu.

Łatwo je usuniesz podczas demakijażu

Nie musisz używać nie wiadomo jak silnych mleczek do demakijażu, by pozbyć się minerałów ze swojej twarzy. Wystarczy delikatny płyn micelarny, a nawet woda z dodatkiem twojego ulubionego żelu do mycia twarzy.  Radzimy jednak działać trzyetapowo. Najpierw usunąć makijaż hipoalergicznym płynem micelarny, potem umyć wodą z dodatkiem sprawdzonego żelu, a na koniec przetrzeć tonikiem z kwaśnym pH. Tradycyjne fluidy ciężko schodzą przez dodatek parafiny i silikonów.  Substancje te mogą blokować ujścia gruczołów łojowych  i powodować pryszcze.

Nakładamy je specjalnymi pędzlami

Minerały nakładamy specjalnymi pędzlami o zbitym włosiu. Do aplikacji podkładu najlepiej sprawdzi się pędzel kabulki. Zaś róż warto nakładać drobniejszym pędzlem o zbitym włosiu. To, jak na twojej twarzy będą wyglądały minerały, dużo zależy od pędzla i sposobu nakładania kosmetyku. Robimy to ruchami stempelkowymi, rozcierając kosmetyk tak, aby dobrze wtopił się w skórę.

Nie tylko podkreślają urodę, ale też pielęgnują skórę

Kosmetyki mineralne nie tylko podkreślają piękne spojrzenie i kości policzkowe, ale też pomagają utrzymać skórę w ryzach, gdy borykamy się z trądzikiem. Podkład mineralny wysusza niedoskonałości i przyspiesza ich gojenie.

Minerały na ogół nie zapychają, chyba że zawierają karmin

Kosmetyki mineralne nie powinny zapychać nawet cery trądzikowej, przy czym należy uważać z różami i rozświetlaczami. Róże czasem zawierają komedogenny karm, a rozświetlacze mikę. Jednak w większości przypadków ryzyko zapchania cery oscyluje wokół zera.

Są dobre dla alergików

Kosmetyki mineralne są hipoalergiczne, można stosować je bez obaw, że spowodują podrażnienie skóry. To produkty wolne od konserwantów, substancji zapachowych i sztucznych barwników, czyli substancji, które najczęściej uczulają.

Prawdziwe minerały są w proszku, czytaj składy!

Producenci kosmetyków wiedzą, że minerały się dobrze sprzedają, dlatego lubią nazywać swoje specyfiki mineralnymi. Tymczasem podkład w tubce z pewnością nie jest w 100% mineralny, może być co najwyżej naturalny i zawierać oleje roślinne jako płynną bazę.  Prawdziwe minerały to produkty sypkie przypominające puder. Zawsze jednak uważnie czytaj składy, bo nawet sypki puder może nie być mineralny i zawierać substancje, które mogą ci zaszkodzić.