MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Zimą szczególnie dbaj o skórę


Zimą szczególnie dbaj o skórę

Skóra wymaga specjalnej pielęgnacji, gdy na dworze mróz, a w domu włączone ogrzewanie. Pierwszy lepszy kosmetyk nie wystarczy.

By przez długie lata cieszyć się młodzieńczym wyglądem i zdrową skórą, trzeba odpowiednio o to zadbać. Cerę i skórę należy pielęgnować. Szczególnie zimą, gdy narażona jest na gwałtowne zmiany temperatur oraz suche powietrze.

Idealny krem

Kremy na chłodne zimowe dni powinny być bardziej gęste i tłuste od tych stosowanych latem. Ich celem jest bowiem nie tylko osłona skóry, ale także ochrona przed utratą wody. Dotyczy to zarówno pielęgnacji twarzy, jak i całego ciała.

Ads code goes here

Na niskie temperatury i chłodny wiatr najbardziej odpowiednie są więc specjalne kremy ochronne, które w swoim składzie mają więcej składników tłuszczowych. Dzięki nim na powierzchni skóry tworzy się osłaniająca warstwa, której szczególnie potrzebuje cera sucha, wrażliwa i delikatna. Każdy krem zawiera także wodę, która musi odparować. Im dłużej odczekamy z wyjściem z domu po jego nałożeniu, tym większą będziemy mieć pewność, że już to się udało.

Jeśli skóra zaczyna piec i robi się chropowata należy sięgnąć po specjalne preparaty z ceramidami i lipidami, które bez problemu znaleźć można w aptekach.
DR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij