MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Zdrowe nawożenie roślin doniczkowych


Zdrowe nawożenie roślin doniczkowych

W okresie późnej jesieni i zimy alternatywą do prac w ogrodzie jest dbanie o rośliny doniczkowe. Warto je nawozić naturalnie, tym bardziej, że niektóre nawozy odstraszają muszki.

Nawożenie roślin doniczkowych  fusami z czarnej kawy i herbaty

nadaje się świetnie do różnych roślin pokojowych; fusami posypujemy co 3 tygodnie ziemię, dzięki czemu będą rosły bujniej. Herbaciane fusy odstraszają też muszki atakujące rośliny.

Warstwę fusów warto wsypać na dno doniczki lub skrzynki balkonowej – zatrzymują wilgoć i stopniowo uwalniają składniki odżywcze do ziemi.

Ads code goes here

Skorupki jaj

potłuczone na drobno nadają się świetnie do podsypywania roślin, są dobrym źródłem wapnia, zaś woda po jajkach po wystudzeniu też bardzo dobrze nadaje się do podlewania roślin.

Zdrowe nawożenie roślin doniczkowych

Suchy krowieniec i banany

sprawdza się dobrze do nawożenia roślin; zebrany i ususzony trzeba pokruszyć i posypać ziemię w doniczkach. Natomiast skórki po bananach warto zakopać w ziemi przy krzakach róż, by obficie kwitły (co zapewnia potas z bananów)

Sól i węgiel

sól warto dodać do wody, która podlewamy paprotkę – by rosła jeszcze bujniej, zaś węgiel drzewny sprawdza się do podsypywania krzaczków kwiatów – dodaje im wyrazistego koloru.
Wszystkie powyższe metody są antyalergiczne. Takie nawożenie roślin doniczkowych jest więc bezpieczne dla alergików.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij