Zatrucie metalem

Toksyczne reakcje na skutek przedostania się metali ciężkich do organizmu wiążą się z wieloma komplikacjami zdrowotnymi, od reakcji alergicznych po choroby serca, zaburzenia uwagi, nadpobudliwość, chorobę Alzheimera, zaburzenia układu immunologicznego, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (w tym zespół jelita drażliwego lub IBS) i autyzm.

Uzupełniaj poziom minerałów

Dbaj o równowagę w organizmie – pamiętaj, by uzupełniać poziom niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania minerałów. Osoby stosujące np. chelatację mają wypłukany z organizmu wapń i cynk, a zatem jego suplementacja jest konieczna.

Zatrucie metalem

Przy odtruwaniu organizmu stosuje się wspomagająco także nać kolendry, ocet jabłkowy czy sok z cytryny, owoce mające dużo pektyn, choć warto mieć świadomość, że nawet najbardziej restrykcyjnie stosowana dieta nie wyeliminuje metali odłożonych w tkance mózgowej.

Eliminowanie nadmiaru żelaza może nastąpić np. poprzez oddanie krwi.

Jeśli jesz warzywa i owoce z własnego ogródka możesz podlewać je w fazie wzrostu wiosną wodą wzbogaconą w minerały. Oczywiście warto bezwzględnie unikać najcięższych i najbardziej toksycznych dla organizmu metali jak rtęć, kadm czy ołów.

Źródło – NaturalNews.com/ M. Adams