zalety-z-posiadania-psa

Psy i koty nie tylko uczą naszą pociechę wrażliwości i empatii, czyli umiejętności istotnych z punktu widzenia funkcjonowania w społeczeństwie, ale też korzystnie oddziaływają na nasze zdrowie. Jakie korzyści płyną z posiadania czworonoga?

Korzyści dla zdrowia płynące z posiadania psa

Od lat naukowcy przekonują, że warto mieć zwierzaka. Kiedy głaszczemy naszego milusińskiego, ciśnienie tętnicze krwi zmniejsza się, a my odzyskujemy wewnętrzny spokój. W czasach, gdy wielu z nas wykonuje stresującą pracę, bliska relacja ze zwierzakiem jest na wagę złota.  Właściciele psów i kotów rzadziej chorują na depresję, ponieważ kontakt z pupilem pozwala pozbyć się negatywnych emocji.

Chcesz ustrzec się przed alergią? Spraw sobie czworonoga!

Czy wiesz, że dzieci, które od urodzenia mają kontakt z psem, w późniejszych okresach życia rzadziej chorują i zmagają się z alergią? Wszystko to zasługa bakterii, które znajdują się w ślinie czworonożnych pupili! Mikroorganizmy odkryte przez naukowców z Uniwersytetu w Arizonie  są niezwykle korzystne z punktu widzenia człowieka, bowiem chronią przed infekcjami wywołanymi przez inne drobnoustroje.  Osoby, które mają w domu psa, doskonale zdają sobie sprawę, iż trudno ustrzec się przed zwierzęcymi czułościami. Psy okazują swoje uczucia właścicielom, liżąc ich po rękach, a nawet twarzy. W ten sposób do organizmu człowieka przedostają się dobroczynne bakterie obecne w ślinie pupila.

 korzysci-z-posiadania-psa

Bakterie ze śliny psa łagodzą objawy uczulenia

Mikroorganizmy pochodzące ze śliny psów nie tylko zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób takich jak grypa czy przeziębienie, ale  też wyraźnie redukują prawdopodobieństwo rozwoju alergii.  Mało tego bakterie zmniejszają też stopień nasilenie objawów towarzyszących uczuleniu, za ich sprawą katar, wysypka czy kaszel zaczynają tracić na sile.

Niestety, wszystko wskazuje na to, że tylko właściciele psów będą mogli skorzystać z dobrodziejstw przenoszonych przez nie bakterii. Mikroorganizmy pochodzące ze śliny kotów czy zasiedlające organizm ptaków nie wykazują tak korzystnego wpływu na zdrowie.

Adriana