Czym zwalczyć roztocza?

fota - na roztocza

Alergia na roztocza dotyka coraz więcej osób, w szczególności dzieci. Objawy utrzymują się właściwie przez cały rok z okresami mniejszego nasilenia, kiedy roztocza stają się trochę mniej aktywne. Czy w walce z nimi nie mamy szans na wygraną – i to długo?

Na szczęście dzisiaj można już sobie radzić z roztoczami w coraz bardziej skuteczny sposób. Obok klimatyzatorów czy filtrów HEPA pojawiają się preparaty, które w znacznym stopniu poprawiają jakość życia osób cierpiących na alergię.

Można skutecznie pozbyć się ich najbardziej uczulających odchodów nawet na 6 do 7 miesięcy – spryskując obicia, wykładziny czy dywan specjalnym preparatem w sprayu.

Pranie – nowa jakość

Wiadomo, ze roztocza szczególnie polubiły nasze sypialnie. Pościel to największe utrapienie dla wszystkich alergików. Ubrania czy zasłony stanowią problem niewiele mniejszy. Dotąd jedyna rada na jako taką jakość życia było częste pranie w wysokich temperaturach i prasowanie. Dziś pojawia się nowa możliwość także i tutaj.

Antyalergiczny dodatek do prania usuwa z pranych tkanin alergeny roztoczy kurzu domowego i alergeny świerzbowca, co w przypadku chorych na świerzb ma wyjątkowe znaczenie. Usuwa także pasożyty znajdujące się w legowiskach zwierząt i ze wszystkich miejsc, w których lubią przebywać.

Pranie z dodatkiem antyalergicznego dodatku zajmie nam z pewnością trochę więcej czasu, ponieważ tkaniny trzeba przed właściwym praniem namoczyć na 2 godziny. Następnie prać można ręcznie lub w pralce, dodając proszek i w zależności od upodobań płyn do płukania tkanin. Co ważne temperatura prania nie ma tu żadnego znaczenia.

Jak stosować?

Zaleca się dodawanie środka do każdego prania, bo daje to pewność, że roztocza z naszego najbliższego otoczenia zostaną wyeliminowanie. Można powiedzieć, że środek do rozpylania w połączeniu z dodatkiem do prania to sposób na naprawdę czysty dom i możliwość oddychania pełna piersią.

Skład

W obu środkach zastosowano technologię Slow Release czyli wolne uwalnianie. W polimerowej kapsułce zamknięto biologicznie czynną substancję, która samorzutnie przenika do środowiska, a polimer ze ścian kapsułek ma zdolność sklejania drobinek kału roztoczy.

Składniki preparatu są wolno przepuszczane przez ścianki nanokapsułek – zastosowano najnowszą technologię, która wykorzystywana jest już z powodzeniem w kosmetologii. W środowisku, którym rozpylamy środek, utrzymuje się długi czas niskie stężenie agarycydów czyli chemicznych środków do zwalczania roztoczy.

Komentarze

 • napisał(a) dwa tygodnie temu:

  Ja ozonuje mieszkanie co jakiś czas (Airozone), do tego czyszczę mieszkanie Acrosanem i jest wszystko w porządku, objawy alergii u mojej Kasi znacznie się zmniejszyły.

 • napisał(a) jakiś czas temu:

  Nie potrzeba żadnego preparatu,wystarczy prac w temperaturze 90 stopni i sprawa roztoczy załatwiona.

 • napisał(a) jakiś czas temu:

  ten preparat wywalono z aptek, dlaczego?

 • napisał(a) jakiś czas temu:

  Szukam roznych srodkow na zabicie tego roztocza czy tez ich odchodow,bo jest mi bardzo ciezko zyc z astma i roztoczami w USA Moze ktos wie jakimi srodkami moge sie poslugiwac. Jak do tej pory nic nie skutkuje. pbaran3066@charter.net

 • napisał(a) jakiś czas temu:

  Ja zakupiłem odkurzacz z filtrami szpitalnymi. Powiem Wam ze to naprawdę działa.

 • napisał(a) jakiś czas temu:

  Ja mam również wątpliowści odnośnie Allergoffa. W moim przypadku - jako astmatyka - on nie dość, że pachnie, to jeszcze mnie "poddusza". Nie ma żadnych badań zezwalających na stosowanie tego preparatu dla chorych z astmą. Po prostu jest to środek owadobójczy w niskim stęzeniu, który zabija roztocza. Nie działa jednak na ich odchody, które to właśnie sa de facto alergenami. Je i tak trzeba wypłukać...

 • napisał(a) jakiś czas temu:

  to trochę czepianie się, ale prawdopodobnie te preparaty mają działanie na człowieka.Być może alerg-off aerozol powoduje lekką arytmię. właściwie należy przeprowadzać zabieg kiedy i ile wietrzyć.?Znam to tylko Pobieżnie, ale roztocza giną przy mrozie np -20 i większym(tkaniny), trzeba zrezygnować z ich siedlisk i sprzątać umiejętnie, odkurzać wszystko, teżv ściany i przede wszystkim na meblach.

 • napisał(a) jakiś czas temu:

  Szkoda, że proszki i płyny dla alergików są takie drogie...

 • napisał(a) jakiś czas temu:

  w mojej aptece Allergoff (48 zł duże opakowanie 480 ml) sprowadzili mi na następny dzień, ale wiem, że są i tańsze zamienniki, choć nie znam ich skuteczności

Dodaj komentarz