Tradycyjna chińska medycyna ułatwia uniknięcie alergii sezonowej

fota - akupunktura

Poza konwencjonalnym leczeniem farmaceutykami, które na ogół nie poprawiają stanu zdrowia, a jedynie zaleczają objawy i mają działania uboczne, można spróbować metod mniej konwencjonalnych – rodem z Chin.

Choć alergolodzy podchodzą do nich dość sceptycznie jest wiele osób, które uważają, że są dobrym sposem także na schorzenia alergiczne.

Zwolennicy naturalnych metod leczniczych szczególnie w okresie przedwiośnia polecają stosowanie takich metod jak akupunktura i medycyna ziołowa do usuwania objawów alergii; zapewniają, że są w stanie dzięki nim doprowadzić organizm do równowagi, a w efekcie – do wyższego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia.

Cierpiący na alergie sezonowe – reagujący na pylenie drzew, traw i chwastów z objawami takimi jak swędzenie oczu, kichanie, wodnisty katar, bóle głowy i zmęczenie – sięgają na ogół po powszechnie dostępne leki, ale nawet te bez recepty mają szereg skutków ubocznych jak np. utrata węchu i smaku, bóle głowy, uczucie zmęczenia czy ból brzucha.

Alergia to reakcja organizmu świadcząca o zaburzeniach układu odpornościowego. Zatem dążenie do równowagi systemu immunologicznego i wzmocnienie ciała może zmniejszyć objawy sezonowych alergii lub nawet uwolnić organizm od ich skutków.

Tradycyjna medycyna chińska, w tym akupunktura i preparaty ziołowe działają właśnie w tym zakresie. Oprócz usuwania objawów doprowadza do równowagi w organizmie, co poprawia ogólny stan zdrowia.

Akupunktura

jest ciekawą alternatywą w leczeniu objawów alergii sezonowej. Szczególnie, gdy objawy dotyczą głowy (zatkanego nosa, bólów głowy, szczypiących oczu), które powodują, że energia nie przechodzi płynnie od głowy do reszty ciała i odwrotnie. Akupunktura w obrębie głowy pozwala na przepływ energii z rąk do głowy i z głowy do stóp.

Akupunktura pomaga również w uzyskaniu równowagi ciała, co poprawia ogólny stan zdrowia – tu leczenie dobiera się indywidualnie do każdego klienta, upewniając się, że przyczyna alergii została usunięta (lub jakikolwiek inny objaw chorobowy). Kiedy ciało jest w równowadze, objawy ustępują i zdrowie zostanie przywrócone.

Sonda: "Wiosenna sonda"

Zapisz się na newsletter

Dlaczego warto się zapisać? Otrzymasz informacje o nowościach, promocjach i konkursach w portalu.

Komentarze

 • napisał(a) jakiś czas temu:

  Witam

  jestem lekarzem tradycyjnej chińskiej medycyny
  studiowałem w Chinach
  osoby zainteresowane mogą się ze mną kontaktować

  dziękuję
  Tomasz

Dodaj komentarz