Alergia a problemy intymne kobiet

fota - uczulenia miejsc intymnych

Masz skłonność do stanów zapalnych w okolicach miejsc intymnych? Przyczyną mogą być nie tylko bakterie, wirusy i grzyby, ale również alergia.

Swędzenie, pieczenie, stany zapalne dróg rodnych, w tym sromu i pochwy. Najczęściej wspólnie z zaczerwienieniem i świądem na wargach sromowych. Te objawy niejednokrotnie mogą pojawić się na ciele kobiet ze skłonnością do alergii.

Źródeł takiego zachowania ciała może być kilka, często zdarza się alergia na lateks, który zawarty jest w prezerwatywach. Mogą uczulać też składniki użyte do barwienia i nadawania im zapachu.

Co ciekawe – zapalenie błony śluzowej pochwy może być także skutkiem zjedzenia kiwi. Jest tak, gdyż owoc ten należy do rodziny gumowców, tej samej do której zalicza się kauczukowiec, którego żywica służy za podstawę do wyrobu lateksu.

Barwniki i aromaty to coraz częstszy składnik higienicznych środków czystości: wkładkach, podpaskach, papierze toaletowym, a także chusteczkach nawilżających do higieny intymnej. Na bieliźnie, która ma kontakt z ciałem, mogą też znaleźć się alergeny z proszku czy płynu do prania ręcznego.

Kierunek – specjaliści

Jeśli od czasu do czasu zdarzają Ci się mniejsze lub większe infekcje w miejscach intymnych i masz podejrzenie o ich alergiczne podłoże – nie wahaj się i zgłoś się do alergologa. Również ginekolog powinien o tym wiedzieć, zwłaszcza, jeśli alergolog potwierdzi u Ciebie alergię za pomocą testów.

Komentarze

  • napisał(a) jakiś czas temu:

    Partnerowi na podrażnienie w kroczu polecił lekarz w centrum seksuologii Sudokrem, o ile dobrze pamietam. Szybko pomógł.
    Używa się go w pielegnacji maluchów.

  • napisał(a) jakiś czas temu:

    ale kiedy wziąć się za antyhistaminy, jeśli ginekolog nie pozna się, że to alergia?

Dodaj komentarz