Maść cholesterolowa dla alergików

fota - maść dla niemowląt

Maść cholesterolowa polecana jest wszystkim alergikom, szczególnie latem czy przed korzystaniem z pływalni. Na czym polega jej działanie i na co jest pomocna?

Maść jest dość popularna, szczególnie u osób z atopowym zapaleniem skóry. Można ją w Polsce nabyć w opakowaniach od 100 do 2000 mg.

Ma postać białej miękkiej masy, która w swoim składzie zawiera cholesterol, parafinę i wazelinę (Cholestrolum 3,0; Paraffinum solidum 15,0; Paraffinum liquidum 64,0; Vaselinum album 18,0).
Niegdyś zawierała lanolinę bezwodną oraz cerezynę zamiast parafiny stałej.

Maść tę stosuje się na skórę w postaci nieprzetworzonej lub jako składnik preparatów leczniczych.

Jak działa?

Przede wszystkim natłuszcza, chroni skórę i jest bardzo dobrą maścią obojętną, wskazaną zwłaszcza w przypadkach nietolerancji innych maści, po długotrwałym leczeniu maściami sterydowymi, w przypadkach mechanicznych, termicznych i chemicznych uszkodzeń skóry, w zaniku i zniszczeniu skóry, przy skórze atopowej – nie powoduje uczuleń.

Maść cholesterolowa ma zdolność emulgowania znacznych ilości wody i wodnych roztworów substancji leczniczych. Często jest składnikiem maści, kremów czy past. Jest bezpiecznym środkiem natłuszczającym nawet dla niemowląt.
(AC)

Składniki leków doustnych i donosowych, maści i suplementów sprawdź w naszej Bazie leków

Komentarze

 • napisał(a) jakiś czas temu:

  maść jest podstawowym surowcem sporządzania maści aptecznych, więc powinna być dostępna w aptece, bez recepty. Z receptą jest tańsza, wiec lepiej iść do lekarza.

 • napisał(a) jakiś czas temu:

  Mam pytanie Gdzie kupić maść cholesterolową bo niemoge jej dostać

 • napisał(a) jakiś czas temu:

  Leczyłam bezskutecznie ciemieniuchę u dziecka jeden rz posmarowałam główkę dziecka maścią cholestorolową i po dwóch godzinach wyczesałam delikatne włoski synka po umyciu głowy miał ją wreszcie czystą a ciemieniucha nie pojawiła się już pół roku.Rewelacja też do odparzeń i trudno gojących się otarć

 • napisał(a) jakiś czas temu:

  całkiem ich na rynku sporo, niektóre nazywają się nawet super cholesterol, jakie ma znaczenie proporcja cholesterolu w maści? dodaje tłustości i tym lepiej czy jest za ciężka i trudniejsza do rozsmarowania

Dodaj komentarz