MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Wietrzenie czy klimatyzacja?


Wietrzenie czy klimatyzacja?

Gdy pogoda zachęca do wpuszczenia wiosny do mieszkania wielu z nas chętnie otwiera okna, by oddychać świeżym rześkim powietrzem. Ale ten ruch powietrza może okazać się niezdrowy, gdy weźmiemy pod uwagę połączenie sezonowych alergii i fatalnej jakości powietrza w wielu miastach.

60% Amerykanów i niewiele mniej Polaków oddycha na co dzień niezdrowym powietrzem. Zanieczyszczenia wewnątrz naszych domów mogą być jednak gorsze niż te na zewnątrz. Niska jakość powietrza w krajach rozwiniętych jest czwartym największym zagrożeniem dla środowiska naturalnego.

Bakterie, pleśnie, grzybnie, dym tytoniowy, wirusy, sierść zwierząt, roztocza kurzu domowego oraz pyłki są jednymi z najczęstszych zanieczyszczeń gospodarstw domowych.

Ads code goes here

Regularne czyszczenie klimatyzatora

Dlatego lekarze zalecają zamknięcie okien i uruchomienie klimatyzatora – najlepiej takiego regularnie czyszczonego. Wszystkie systemy klimatyzacji mają filtr, który utrzymuje czystość i separuje od zanieczyszczeń.

Pyłki roślin i zarodniki pleśni, wychwytywane przez system klimatyzacji z powietrza, w jakiejś mierze przechodzą poprzez urządzenie, bo klimatyzator, podobnie jak odkurzacz, przechwytuje głównie największe zanieczyszczenia. Konwencjonalne filtry w klimatyzatorach zbierają przede wszystkim większe zanieczyszczenia jak włosy lub kłęby kurzu.

Wietrzenie czy klimatyzacja?Specjalne filtry

W ofercie rynkowej coraz częściej pojawiają się filtry, które mają na celu wciąganie cząsteczek, nawet bardzo małych – niektóre są bardzo skuteczne i warte swojej ceny.

Najnowsze badania opublikowane w The New England Journal of Medicine wykazały, że filtr powietrza może dodać aż pięć miesięcy życia. Systemy oczyszczania powietrza są ważne, szczególnie w sypialni, gdzie roztocza szczególnie się kumulują.
(MCN)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij