Wanna z hydromasażem czysta jak łza

Czyszczenie systemu – to właśnie główne zadanie każdego posiadacza wanny z hydromasażem. Powód? W wodzie, która pozostaje w przewodach mogą rozwijać się bakterie!

Poza tym, jeśli w dyszach masażowych pojawi się kamień, zalegnie osad z mydła czy innych preparatów kosmetycznych, w łazience może zacząć nieprzyjemnie pachnieć.

Dlatego, średnio co dwa tygodnie, wannę należy zdezynfekować. Jeśli jednak, wanna używana jest do mycia się z użyciem mydła, dezynfekcję należy przeprowadzać po każdej kąpieli.

Jak wygląda dezynfekcja?

Na samym początku należy zwrócić uwagę na to, czym będziemy czyścić wannę. Preparat nie może zawierać środków żrących, które mogą spowodować zanieczyszczenie przewodów instalacji.

Potem sprawa wygląda już banalnie. Napełniamy wannę ciepłą wodą i wlewamy płyn dezynfekujący (50-75 ml) i na średnio 10 minut włączamy system.

Wanna z hydromasażem czysta jak łza

Gdy ten krok mamy już za sobą, wodę ze środkiem dezynfekującym wypuszczamy z wanny i wlewamy czystą wodę. Na kolejne 5 lub 10 minut ponownie włączamy system.
Po dezynfekcji wanna nadal jest brudna? Powtórz czynność.

Mała porada dla leniuchów – droższe wanny mają funkcję automatycznej dezynfekcji lub opcję samoczynnego osuszania przewodów.

To też pomaga wyczyścić wannę z hydromasażem

Gdy na wannie pojawią się rdzawe plamy, można i temu zaradzić. Wystarczy plamę potrzeć mieszanką boraksu z octem (2 łyżki octu i 1 łyżeczka boraksu).

Plamy można wyczyścić także pastą do zębów, a całą wannę – dla lepszego efektu – przetrzeć sokiem z cytryny lub wodą octem (1 łyżka octu na szklankę wody).