MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Walczymy z chorobami układu oddechowego u dzieci


Walczymy z chorobami układu oddechowego u dzieci

Co dzień tysiące razy wdychamy i wydychamy powietrze. Niestety nikt z nas nie ma możliwości przebywania non stop w otoczeniu czystego świeżego powietrza, a wręcz przeciwnie – większość dnia spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach

Kurz, pyłki, roztocza, dym, sierść zwierząt i szereg innych alergenów stanowią więc niemal nasze naturalne środowisko, często groźniejsze dla zdrowia niż to na zewnątrz. Problem ten dotyczy nie tylko nas samych, ale przede wszystkim dzieci, których organizm dużo łatwiej chłonie szkodliwe substancje.

Alergie i choroby układu oddechowego występujące u dzieci stały się plagą naszych czasów. Okazuje się, że bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na stan zdrowia najmłodszych ma mikroklimat panujący w mieszkaniu, niestety siedlisku bakterii, wirusów, alergenów i wszelkich innych zanieczyszczeń.

Ads code goes here

Chłonność organizmu na zanieczyszczenia jest tym większa, im powietrze, w którym przebywa dziecko jest mniej wilgotne.

Jak szkodzi nam suche powietrze?

Walczymy z chorobami układu oddechowego u dzieciCzęsto odczuwamy, że negatywnie wpływa na delikatne śluzówki, ale nie do końca zdajemy sobie sprawę z tego, jak dotkliwe mogą być jego skutki. Przestają prawidłowo pracować mechanizmy, chroniące drogi oddechowe przed zewnętrznymi zagrożeniami – pojawia się katar i uciążliwy kaszel. Organizm staje się bezbronny, przesuszona staje się także skóra, która zaczyna swędzieć i piec. Dzieci reagują wtedy najczęściej rozdrażnieniem, zmęczeniem i mają kłopoty z zasypianiem.

Co poza nawilżaniem?

Niemal standardowym wyposażeniem mieszkań młodych rodziców stały się nawilżacze powietrza – coraz częściej będące pierwszym pomocnikiem w ochronie zdrowia ich dzieci. Nic jednak błędnego. Samo nawilżanie bowiem nie rozwiązuje problemu. To prawda, daje odczuwalny komfort, nie niweluje jednak zanieczyszczeń powietrza.

Strony: 1 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij