MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

W poszukiwaniu dobrych bakterii


W poszukiwaniu dobrych bakterii

Swędząca, sucha lub łuszcząca się skóra u niemowlaka, nienaturalne rumieńce na policzkach, nieprzespane noce, kłopoty z karmieniem i ciągły lęk o maluszka… Znacie? To przeczytajcie.

Opowiada Kasia, mama trzyletniego Bartka i sześciomiesięcznej Zuzi: – Jako początkująca mama nie czułam się zbyt pewnie. Kiedy na twarzy trzymiesięcznego synka pojawiły się czerwone plamy i nie chciały zniknąć, miałam już naprawdę dość.

Wstępna diagnoza pediatry brzmiała: skaza białkowa.

Ads code goes here

Co może nam pomóc?

Ze swojej diety matki karmiącej wyeliminowałam wszelkie typowe alergeny, ale poprawa była nietrwała.

W poszukiwaniu dobrych bakterii

Co więcej, wydawało mi się, że wysypka u synka jest niezależna od mojej diety i zaczęła pojawiać się na innych częściach ciała. Bartuś tymczasem rósł, a jego własna dieta wymagała urozmaicenia.

Gotowanie dla małego alergika wspominam jako niekończący się koszmar. Kąpiele łagodzące i natłuszczanie skóry przynosiły tylko chwilową ulgę. Byłam już kompletnie zdezorientowana, więc z ulgą przywitałam przepisane przez lekarza syropy antyhistaminowe i maść sterydową – ta działała niemal natychmiast.

Moje szczęście trwało krótko, bo ktoś prędko uświadomił mi, że tego typu specyfików nie wolno stosować bez ograniczeń… Wysypka wróciła, chociaż już w mniejszym natężeniu.

Strony: 1 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij