uczulenie na piersiach

Alergia może pojawić się na równych częściach naszego ciała. Uczulenie na piersiach także jest możliwe. Czym się charakteryzuje? Co jest jego przyczyną?

Ślady na piersiach czyli różne oblicza alergii

Zmiany, które zachodzą w obrębie naszego ciała zawsze mają swoją przyczynę. Nic nie dzieje się bez powodu, więc najlepiej poszukać prawdopodobnych przyczyn, które mogły wywołać reakcje alergiczne. Uczulać może praktycznie wszystko, dlatego warto zastanowić się jaki tkaniny ostatnio nosiliśmy, co jedliśmy czy może zmieniliśmy proszek lub kosmetyki. Uczulenie na piersiach bywa dokuczliwe dla kobiet. W końcu biust jest naszą wizytówką. Ślady na skórze nie zawsze dotyczą alergii kontaktowej, więc pod uwagę należy wziąć różne opcje. Faktem jest, że alergia kontaktowa występuje dość często. Jej główną przyczyną niekiedy jest rodzaj tkaniny. Sztuczne materiały mogą podrażnić naszą skórę. Inną przyczyną może być nikiel, zawarty w fiszbinach czy zapięciach biustonosza. Uczulenie na nikiel jest powszechne, dlatego powinno się sprawdzić skład naszego stanika. Uczulić może także nowy proszek do prania czy płyn do płukania tkanin. Skóra jest wrażliwym organem i nawet niewielka zmiana kosmetyku czy produktu piorącego może zakończyć się reakcją alergiczną. Oprócz alergii kontaktowej, prawdopodobna jest alergia pokarmowa. Zmiana diety, wprowadzenie do jadłospisu nowego produktu pokarmowego – organizm różnie reaguje na takie sytuacje. Objawy alergii mogą mieć nieoczywiste przyczyny.

Uczulenie na piersiach – objawy

Uczulenie na piersiach jest związane ze zmianami skórnymi. Na piersiach może pojawić się wysypka, zaczerwienienie oraz świąd. Swędząca skóra skłania nas do drapania i większego podrażnienia ciała. W efekcie tworzą się rany a skóra dłużej się regeneruje. Świąd zwykle ustępuje po kilku dniach, jednak przy długotrwałych objawach, najlepiej skonsultować się z dermatologiem lub alergologiem, który oceni zmiany fachowym okiem i w razie potrzeby zleci odpowiednie badania czy środki farmakologiczne. Objawy mogą świadczyć także o złym doborze biustonosza. Zbyt ciasny obwód czy ramiączka mogą blokować parowanie potu. Efektem tego mogą być miejscowe zmiany skórne w postaci krost czy zaczerwienionych plam. To samo dotyczy gumowych elementów staników. Jeśli zaobserwujemy zmiany także w innych lokalizacjach ciała, warto zastanowić się nad zmiana proszku czy płynu do płukania tkanin.Takie środki często uczulają. Alergikom zaleca się stosowanie hipoalergicznych produktów, które zmniejszają ryzyko alergii do minimum, zostawiając skórę bez podrażnień. uczuleniePo zaobserwowaniu śladów alergii na piersiach, najlepiej zmienić pościel, bieliznę i ubranie oraz odstawić na kilka dni kosmetyki takie jak balsam czy perfumy. Gdy objawy ulegną zmniejszeniu, prawdopodobną przyczyną naszych problemów skórnych będą właśnie nowe kosmetyki czy środki do prania.

Uczulenie na piersiach to dla kobiety nieprzyjemna alergia. Uciążliwy świąd czy wysypka to objawy, które uderzają w poczucie komfortu. Podrażniona skóra jest zawsze problemem, z którym można walczyć. Ważna jest obserwacja skóry i dbanie o nią właściwymi kosmetykami. Pamiętajmy, że wszelkie pojawiające się zmiany warto skonsultować z lekarzem specjalistą.

Katarzyna Antos