MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Tradycyjna chińska medycyna ułatwia uniknięcie alergii sezonowej


Tradycyjna chińska medycyna ułatwia uniknięcie alergii sezonowej

Poza konwencjonalnym leczeniem farmaceutykami, które na ogół nie poprawiają stanu zdrowia, a jedynie zaleczają objawy i mają działania uboczne, można spróbować metod mniej konwencjonalnych rodem z Chin.

Choć alergolodzy podchodzą do nich dość sceptycznie jest wiele osób, które uważają, że są dobrym sposobem także na schorzenia alergiczne.

Zwolennicy naturalnych metod leczniczych szczególnie w okresie przedwiośnia polecają stosowanie takich metod jak akupunktura i medycyna ziołowa do usuwania objawów alergii; zapewniają, że są w stanie dzięki nim doprowadzić organizm do równowagi, a w efekcie – do wyższego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia.

Ads code goes here

Cierpiący na alergie sezonowe – reagujący na pylenie drzew, traw i chwastów z objawami takimi jak swędzenie oczu, kichanie, wodnisty katar, bóle głowy i zmęczenie – sięgają na ogół po powszechnie dostępne leki, ale nawet te bez recepty mają szereg skutków ubocznych jak np. utrata węchu i smaku, bóle głowy, uczucie zmęczenia czy ból brzucha.

Alergia to reakcja organizmu świadcząca o zaburzeniach układu odpornościowego. Zatem dążenie do równowagi systemu immunologicznego i wzmocnienie ciała może zmniejszyć objawy sezonowych alergii lub nawet uwolnić organizm od ich skutków.

Tradycyjna medycyna chińska, w tym akupunktura i preparaty ziołowe działają właśnie w tym zakresie. Oprócz usuwania objawów doprowadza do równowagi w organizmie, co poprawia ogólny stan zdrowia.

Tradycyjna chińska medycyna ułatwia uniknięcie alergii sezonowej

Akupunktura

jest ciekawą alternatywą w leczeniu objawów alergii sezonowej. Szczególnie, gdy objawy dotyczą głowy (zatkanego nosa, bólów głowy, szczypiących oczu), które powodują, że energia nie przechodzi płynnie od głowy do reszty ciała i odwrotnie. Akupunktura w obrębie głowy pozwala na przepływ energii z rąk do głowy i z głowy do stóp.

Akupunktura pomaga również w uzyskaniu równowagi ciała, co poprawia ogólny stan zdrowia – tu leczenie dobiera się indywidualnie do każdego klienta, upewniając się, że przyczyna alergii została usunięta (lub jakikolwiek inny objaw chorobowy). Kiedy ciało jest w równowadze, objawy ustępują i zdrowie zostanie przywrócone.

Stosowanie tradycyjnych ziołowych preparatów

takich jak Bi Yan Pian pomaga odblokować zatoki, oczy a w efekcie złagodzić objawy alergii. Podobnie jak nakłuwanie igłami, ziołowe preparaty mogą być dostosowane inaczej dla każdej osoby, aby przywrócić równowagę i zdrowie.

Stare chińskie metody mogą przynieść naturalną ulgę dla alergików, która nie musi być tymczasowa – bowiem ciało doprowadzone do wyższego poziomu zdrowia odnowioną energią odpłaci radością życia i witalnością, tak nam potrzebną na wiosnę.

Źródło – NaturalNews.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij