MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Tlenoterapia dla pływaków z astmą


Tlenoterapia dla pływaków z astmą

Kilka głębokich wdechów tlenu już poprawia wyniki pływaków dzięki nim wykonać można wykonać w wodzie kilka ruchów mocniej. A profesjonalistom stosującym inhalacje tlenowe nikt nie zarzuci, że stosują doping.

Po przyjęciu nieszkodliwego tlenu impuls dociera do tkanek i zawodnik jest w stanie wykonać kilka mocniejszych ruchów w basenie. Wie o tym Bartek Kizierowski, przyjmujący dużo tlenu przed zwycięskimi mistrzostwami Europy, który nie musiał nabierać powietrza podczas 50-metrowego wyścigu i przekonał się, jak skutecznie tlenowa inhalacja poprawiła jego czas i doprowadziła do pobicia rekordu życiowego.

Mateusz Sawrymowicz zaś z maską tlenową na twarzy spędził całą noc i kolejny dzień, podczas którego zdobył tytuł mistrza świata. Polacy jako pierwsi na świecie stosują inhalacje tlenowe podczas mistrzostw.

Ads code goes here

Po dużym wyczerpaniu po treningach jedzenie węglowodanów np. obiadu na bazie ryżu nie wystarcza, gdy chcemy osiągnąć satysfakcjonujący wynik.

Skorzystanie z maski tlenowej w przypadku zawodowców (z niemal czystym tlenem – 99,5%) bywa standardem – podczas zawodów samopoczucie jest bardzo dobre, nie ma kłopotów z oddechem ani innych problemów zdrowotnych w efekcie tlenoterapii, co najwyżej uczucie ciepła w całym organizmie.

Komory hiperbaryczne

Tlenoterapia dla pływaków z astmąMocno dotleniony pod ciśnieniem organizm to pomoc dla mięśni, które potrzebują do pracy tlenu. Dobrze jest stosować – jeśli nas na to stać i ambitnie podchodzimy do treningów – komory hiperbaryczne z ciśnieniem nawet do 3 atmosfer, które znacznie zwiększają możliwości wykonywania wysiłku fizycznego.

Komory pozwalają na regenerację organizmu szybciej nawet o 40 proc. i można je stosować bez konsultacji z lekarzem przy ciśnieniu 1,3, ale przy 2,2 i więcej tylko za zgodą lekarza, przed i po wysiłku.

Strony: 1 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij