Rady dla alergików na wakacjach

Mogą one być jednak przyjemne, jeśli alergik (lub jego rodzice) nie zapomni o kilku ważnych sprawach. Tym bardziej, że wyjazdy w różne miejsca poprawiają działanie systemu immunologicznego organizmu.

Odpowiednia pora wyjazdu

Ma to ogromne znaczenie w przypadku alergii na pyłki. Najlepiej jest dostosować datę wyjazdu do pylenia roślin i jeździć tam, gdzie konkretne rośliny nie pylą. Do tej zasady trudno jest się stosować, kiedy dziecko chodzi już do szkoły, a dorosły do pracy, w której ma ograniczony wybór daty urlopu. Wyjazdy są bardzo zalecane w przypadku różnych alergii, bowiem osoba chora uodparnia się i podczas pobytu p. nad morzem poprawia się jej stan, a symptomy choroby nie są tak dokuczliwe.

Odpowiednie miejsce

W zależności od rodzaju alergii należy odpowiednio wybrać miejsce wypoczynku. Zawsze jednak należy jak najwięcej dowiedzieć się o miejscu, w którym będziemy spędzać urlop. Np. dziecko z alergią na roztocza musi mieć zapewniony pokój bez dywanu, bez zasłon, bez pościeli z pierza, z antyalergiczną pościelą, bez ukrytego pod farbą grzyba, itp.

Rady dla alergików na wakacjach

Co ze sobą zabrać i co przygotować?

  • Wszystkie niezbędne leki zarówno te zapisane przez lekarza, jak i te na ukąszenia itp.
  • Adresy i telefony do lekarzy/placówek opieki medycznej w miejscu, do którego jedziemy.
  • Pościel antyalergiczną, środek przeciw roztoczom.
  • Wypróbowane już wcześniej kosmetyki.
  • Własny proszek do prania.
  • Jedzenie (dopóki nie zapoznamy się z miejscowymi sklepami).

Alergik na wakacjach musi się zastosować do kilku zasad. Jednak przy prawidłowej organizacji, połączonej ze stosowaniem się do zebranych porad, wyjazd może być bardzo udany.