MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Przesadna higiena prowadzi do chorób


Nadmierna higiena

Młodzi ludzie stosujący zbyt często mydła antybakteryjne z triclosanem (szczególnie w okresie borykania się z dolegliwościami trądzikowymi, zmianami łojotokowymi na twarzy, szyi czy plecach) miewają nierzadko problemy uczuleniowe (związane z narażeniem na wyższy poziom bisfenolu A in. BPA), co w życiu dorosłym może przełożyć się na obniżenie odporności.

Triclosan stosowany jest w mydłach antybakteryjnych, pastach do zębów, długopisach, przyborach medycznych, puszkach z żywnością czy w opakowaniach pieluch.

Jak podaje Laura Bailey z University of Michigan BPA wywołuje zaburzenia endokrynologiczne i ma wpływ na układ hormonalny.

Ads code goes here

O zmianach w układzie immunologicznym dawały znać takie objawy jak katar sienny i alergie. Zwalczanie mikroorganizmów w młodości za pomocą antybakteryjnych mydeł i podobnych specyfików może doprowadzić do sytuacji, gdy korzystne dla układu immunologicznego mikroorganizmy zostaną zwalczone.

Właśnie kwestia wieku w tym przypadku nie jest bez znaczenia, osoby poniżej 18 roku życia swoimi zabiegami higienicznymi znacznie bardziej w okresie młodzieńczym wpływają na układ immunologiczny i gospodarkę hormonalną w organizmie niż osoby dorosłe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij