Prezerwatywy silikonowe – alternatywa dla uczulonych na lateks

Każda aktywna seksualnie kobieta musi liczyć się z uszkodzeniem mechanicznym błony śluzowej pochwy. Gdy dochodzi do urazu, otwierają się wrota dla drobnoustrojów chorobotwórczych, w tym bakterii z gatunku Escherichia coli.  Te naturalnie występują w jelicie grubym, wystarczy chwila nieostrożności podczas podcierania, by przedostały się z okolic odbytu do cewki moczowej i przyczyniły się do wystąpienia stanu zapalnego.

 

Jak postępować w przypadku infekcji bakteryjnej?

Nie każda infekcja wymaga wizyty u specjalisty. Jeśli charakteryzuje się łagodnym przebiegiem, można poprzestać na sprawdzonych, domowych sposobach. Podczas infekcji należy pić dużo płynów, najlepiej czystej, niegazowanej wody. Ta ostatnia powinna „wypłukać” niepożądane mikroorganizmy. Świetne rezultaty przynosi też sok żurawinowy, który wykazuje właściwości antybakteryjne. Ponadto soki zawierają kwasy, które obniżają pH dróg moczowych i tym samym stwarzają środowisko nieprzyjazne Escherichia coli. Osobom, które zmagają się z infekcją pęcherza, zaleca się, aby  zażywały witaminę C. Czasem jednak domowe sposoby okazują się bezsilne wobec infekcji, gdy oddawaniu moczu towarzyszy ból albo jest ono utrudnione, należy skonsultować się z lekarzem.

 

Rozpraw się z grzybicą pochwy!

Większość kobiet przynajmniej raz w życiu doświadczyła infekcji grzybiczej pochwy. Wbrew obiegowej opinii do zachorowania nie dochodzi u osób, które zaniedbują codzienną higienę, lecz u tych, które nadużywają środków czystości lub korzystają z niewłaściwych specyfików. Jeśli podmywasz się kilka razy dziennie, gwałtownie wzrasta prawdopodobieństwo, że rozwinie się u ciebie grzybica. Ginekolodzy twierdzą, że większość z nas powinna sięgać po  płyn do higieny intymnej dwa razy dziennie, nadużywając tego typu preparatów, możemy wyrządzić sobie więcej szkody niż pożytku,. Wśród czynników sprzyjających grzybicy wymienia się niewłaściwą bieliznę, w miarę możliwości wybieraj majtki wykonane z naturalnych materiałów, ponieważ sztuczne tworzywa często nie zapewniają dostatecznej cyrkulacji powietrza. Infekcji nie należy lekceważyć, gdy wydzielina z pochwy staje się grudkowata i pojawia się zapach charakterystyczny dla drożdży, umów się na wizytę u ginekologa. Lekarz przepisze się leki zwalczające infekcje grzybicze.

 Prezerwatywy silikonowe – alternatywa dla uczulonych na lateks

Gdy uczula cię lateks…

Jeśli tuż po stosunku pojawiają się nieprzyjemne dolegliwości, warto przyjrzeć się dotychczasowej  metodzie antykoncepcji i stosowanym gadżetom.  Materiały, z których wykonano prezerwatywy, jak również substancje wchodzące w skład lubrykantów mogą uczulać.  Lekarz zdiagnozował u ciebie alergię kontaktową na lateks? Zmień metodę antykoncepcji.  Na rynku można spotkać tabletki, plastry, implanty i zastrzyki zawierające żeńskie hormony płciowe, które chronią przed niechcianą ciążą.  Jeśli uczula cię lateks, możesz wypróbować prezerwatyw wykonanych z silikonu.  Uczulenia na lateks nie należy bagatelizować, ponieważ symptomy takie jak swędzenie, obrzęk, pieczenie czy zaczerwienienie z czasem mogą przerodzić się w ataki duszności.

Uczulać mogą również lubrykanty, które poprawiają jakość współżycia. Nie oznacza to jednak, że będąc alergiczką, musisz z nich całkowicie rezygnować. Czasem wystarczy zmienić alergizujący preparat na inny. Na rynku można znaleźć lubrykanty hipoalergiczne, ekologiczne, a nawet wegańskie.

Zmagasz się z dolegliwościami intymnymi? Ustal  ich przyczynę i uderz w źródło problemów. W przypadku grzybicy pochwy pomoże odpowiedni preparat przepisany przez lekarza. Z infekcją bakteryjną można uporać się przy użyciu domowych sposobów, jeśli jednak te nie pomagają lub objawy są zbyt silne, należy skorzystać z pomocy specjalisty. Jeśli zmagasz się z alergią na lateks, zmień metodę antykoncepcji lub sięgnij po silikonowe prezerwatywy.

 

Inga