MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Pokaż mi swoją poduszkę – powiem Ci, jak śpisz!


poduszka dla alergika

Zdrowy nocny wypoczynek jest gwarancją doskonałego samopoczucia przez cały dzień. Jak wybrać poduszkę, która sprawi, że będziemy budzić się rześcy i pełni energii?

Eksperci zgodnie przyznają, że odpowiednio dobrana poduszka to klucz do poprawy jakości naszego snu. To właśnie ona często ma wpływ na to, czy wstajemy wypoczęci, czy- wręcz przeciwnie- budzimy się z bólem głowy, łamaniem w plecach i skurczem w okolicach karku czy szyi.

Zły wybór poduszki nie sprawi co prawda, że zaczną nam doskwierać dolegliwości, których wcześniej nie mieliśmy, ale może zaostrzyć dokuczające nam bóle głowy, szyi, sztywnienie karku czy też chrapanie.

Ads code goes here

Jeśli Twoja poduszka swoje najlepsze lata ma już za sobą, w środku mogą czaić się pleśnie, grzyby i roztocza, które czasem stanowią nawet połowę jej pierwotnej wagi. Nie brzmi zbyt zachęcająco, prawda? Właśnie z tego powodu eksperci radzą, by wymieniać poduszkę co 12- 18 miesięcy. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku alergików i astmatyków.

W poszukiwaniu ideału

Zanim zdecydujesz się na zakup poduszki, zastanów się, w jakiej pozycji najczęściej sypiasz. Dobra poduszka to taka, która pomaga w czasie snu utrzymać głowę w naturalnym położeniu, czyli umieszczoną pod kątem prostym na ramionach.

  • jeśli śpisz na plecach, najlepsza będzie dość cienka poduszka, która zapewni odpowiednie podparcie dla ramion, szyi i głowy;
  • jeśli śpisz na boku, potrzebna będzie poduszka nieco twardsza, która wypełni przestrzeń między głową a materacem tak, aby odcinek szyjny kręgosłupa był w naturalnym położeniu względem reszty kręgosłupa;
  • jeśli najczęściej śpisz na brzuchu, rozejrzyj się za bardzo cienką, niemal płaską poduszką; w tej pozycji czasami w ogóle nie potrzebujemy poduszki – można wtedy rozważyć ułożenie jej pod brzuchem, aby zapobiec bólowi pleców.

Co kryje w sobie poduszka?

poduszka dla alergikaProducenci oferują nam rozmaite rodzaje wypełnienia, skąd jednak wiedzieć, które najlepiej spełni nasze oczekiwania?

Najbardziej popularne pozostają wypełnienia z pierza i puchu, pianki czy poliestru. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również poduszki z pianki z pamięcią kształtu oraz lateksowe (o ile nie mamy uczulenia właśnie na lateks). Są one polecane zwłaszcza osobom, które potrzebują dodatkowego podparcia szyi.

Strony: 1 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij