pochłaniacze wilgoci

Dostępne na rynku osuszacze mają różnorakie przeznaczenie np. jedynie do łazienki i pralni – osuszają 250 ml/dzień w 30 st.C i przy wilgotności względnej powietrza 80%. Tu przy wyborze warto kierować się poborem energii. Najmocniejsze są przeznaczone do najbardziej zawilgoconych mieszkań – zbierają ponad 2 litry przez noc – przy wydajności do 10 litrów na dobę.

Mamy też wybór uniwersalnych pochłaniaczy wilgoci, które redukują jej nadmiar, zamieniając go w roztwór soli po dobie (przy bardzo wysokiej wilgotności) lub po kilku dniach (przy średnim poziomie). Niepożądane zapachy są absorbowane z pomieszczenia i neutralizowane, a nie maskowane sztucznym zapachem.

pochłaniacz wilgociWybierając urządzenie dokładnie zapoznaj się z jego przeznaczeniem i specyfiką stosowania. Ważne jest też, do jak dużych powierzchni pochłaniacz jest przeznaczony – na ogół typowe urządzenie pokojowe wystarcza na ogół na 10 m kw., czasem na 20 m kw., a zatem do małego pokoju czy jego części, niekoniecznie zaś do obszernego salonu. Sprawdzają się także w każdym innym pomieszczeniu – od kuchni po łazienkę.

Na ogół sami jednak możemy regulować poziom absorpcji – ile wilgoci ma pochłaniać, by nie doprowadzić do przesuszenia – również niepożądanego dla skóry czy oczu. Wpływa na to m.in. temperatura, jaką mamy w mieszkaniu.

Ceny – w zależności od mocy działania, przeznaczenia i zastosowanej technologii – kształtują się między 30 a 400 zł.
(PFN)