MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Odczulanie – już dla 5-latków


Odczulanie - już dla 5-latków

Trwa ono ok. 4-5 lat. Jest skuteczne w leczeniu alergii na jad os i pszczół, alergicznego nieżytu nosa, łagodnej astmy oskrzelowej i niektórych postaci atopowego zapalenia skóry. Małym dzieciom już od 12 m-ca życia można tez bezpiecznie podawać leki III generacji.

Małe dziecko, podobnie jak osoba dorosła, poddająca się odczulaniu, po każdym zastrzyku musi pozostać pół godziny w poradni ze względu na ryzyko wystąpienia wstrząsu anafilaktycznego.

Przed odczulaniem należy przeprowadzić testy skórne bądź oznaczenie swoistych immunoglobulin IgE w surowicy.

Ads code goes here

Dziecko a choroba autoimmunologiczna

Jeśli jednak dziecko cierpi na chorobę autoimmunologiczną, przewlekłe zakażenia, ciężką astmę czy przyjmuje leki beta-blokery to w tym przypadku odczulanie nie jest wskazane, a nawet może stanowić zagrożenie dla zdrowia.

Odczulanie - już dla 5-latkówOczywiście dla żadnego dziecka nie jest przyjemne podawanie szczepionek alergenowych w postaci zastrzyku. Są one jednak skuteczne i bezpieczne, choć na świecie popularne są też odczulania metodą doustną, podjęzykową czy donosową.

Ale stosowanie leku jako kropel do nosa jest bardziej wygodne u dorosłych niż u małych dzieci, Francuzi i Włosi chętnie przyjmują immunoterapię pod postacią tabletek – takie środki są dostępne także w Polsce, ale niestety są wciąż dość drogie (ich koszt przekracza kilkukrotnie cenę za zastrzyk alergenowy). Nie są niestety refundowane.
(MCN)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij