Nowy kompleks zdrojowy też dla astmatyków

Pijalnia wód

w szklanym budynku wkomponowuje się w słynne piramidy Ustronia i sąsiaduje ze źródłem Zygmunt, z którego czerpana jest do pijalni wodorowęglanowo-wapniowa woda, posiadająca odczyn słabo kwaśny (6,6 pH), której twardość ogólna waha się na pograniczu wody bardzo miękkiej i miękkiej.

Nowa ustrońska tężnia ma formę fontanny, z której z kilkunastu dysz tryska solanka o cennych właściwościach, zapewniające powietrze nasycone cennymi minerałami, polecane do wdychania wszystkim z problemami wziewnymi. Można poczuć się jak nad morzem.
Pijalnię i fontannę otacza nowy park zdrojowy z urządzeniami do ćwiczeń siłowych w plenerze, a z łąki parkowej można nawet obserwować jelenie. Wieczorem wszystko jest dobrze oświetlone – można korzystać z parku też po zmroku.

Co leczyć w Ustroniu?

Z pijalni i innych atrakcji można korzystać za darmo. Obecnie w beskidzkim klimacie Ustronia leczone są głównie choroby naczyń krwionośnych i serca, choroby zapalne i zwyrodnieniowe układu kostno-mięśniowego, skutki urazów oraz choroby układu oddechowego.

Ustroń dysponuje 2 tysiącami miejsc sanatoryjnych. W samych piramidach i sanatorium Równica leczy się co roku 25 tys. kuracjuszy.

Problemy z alergią wziewną i astmą można w Ustroniu leczyć w –

  • Domu Wypoczynkowym Mazowsze
  • Sanatorium i Szpital Uzdrowiskowy Równica
  • Sanatorium Uzdrowiskowe Malwa