MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Menu

Niekonwencjonalne metody leczenia alergii


Niekonwencjonalne metody leczenia alergii

Leki na alergię powodują niekiedy działania niepożądane i skutki uboczne. Wiele osób poszukuje więc naturalnych i bezpiecznych sposobów walki z alergią. Czy istnieje skuteczna, niekonwencjonalna metoda leczenia alergii?

Efekt placebo?

Alergolodzy przestrzegają przed używaniem niepotwierdzonych naukowo środków do leczenia jakiegokolwiek rodzaju alergii, zwłaszcza, gdy u pacjenta rozwija się już astma. Medycyna naturalna często jest określana jako bezpieczna, jednak lekarze uważają, że nawet nieszkodliwe sposoby mogą spowodować pogłębienie choroby i pogorszenie stanu alergika. Według badań klinicznych metody niekonwencjonalne, używane w leczeniu alergii, skutecznością nie odbiegają od efektu placebo. Choroba jednak wciąż postępuje i kiedy efekt mija, alergia atakuje ze zdwojoną siłą.

Jak naturalnie walczyć z alergią?

Zwolennicy metod niekonwencjonalnych wciąż przekonują, że z alergii da się wyleczyć naturalnymi sposobami. Jedną z najbardziej rozpowszechnionych terapii jest homeopatia, która działa na zasadzie podobne lecz podobnym. Polega na podawaniu choremu leków z maksymalnie rozcieńczoną dawką alergenu.

Niekonwencjonalne metody leczenia alergii

Biorezonans to druga bardzo popularna metoda, według której chory organizm emituje określone fale elektromagnetyczne. Da się je wyłapać i naprawić właśnie przy użyciu biorezonansu. Każdy seans biorezonansem to odczulenie konkretnego alergenu. Akupunktura z kolei polega na nakłuwaniu ciała alergika w miejscach, w których występują zakłócenia przepływu energii, powodujące występowanie alergii. Żadna z tych metod nie przeszła pozytywnie testów naukowych.

Wielbiciele fitoterapii leczą alergię ziołami. Warto w tym przypadku zachować szczególną ostrożność, bo niektóre zioła również uczulają! Fitoterapia sprawdza się głównie u alergików z astmą – podbiał pospolity, szanta zwyczajna i lukrecja działają łagodząco w chorobie astmatycznej.

Strony: 1 2

Leave a Reply

Be the First to Comment!