MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Niebezpieczeństwo wśród książek – domowa biblioteczka


Kurz alergia książki

Dom każdego alergika powinien być dla niego fortecą, chroniąca przed uczulającymi zagrożeniami. Żeby rzeczywiście tak było, wielu słusznie decyduje się ograniczać ilość przedmiotów mogących przyciągać kurz.

Co jednak z tymi, których zdecydowanie nie chcemy się pozbyć? Np. z książkami w domowej biblioteczce?

Porządek przede wszystkim

Bezapelacyjnie podstawową zasadą jest utrzymywanie w czystości książek trzymanych w domu. Najwygodniej jest przechowywać je w jednym miejscu, jak drewniana półka, gdzie łatwo znaleźć potrzebną w danym momencie.

Ads code goes here

Ułatwi to też ich odkurzanie, którego potrzebują, jak każdy inny przedmiot w domu.

Warto pomyśleć o zamykanej drzwiczkami szafie lub przeszklonej gablocie, do której trudniej dostaje się kurz, ale wybór zależy od Twoich możliwości finansowych, ilości książek i …poczucia estetyki.

kurz książki alergia

Drzwiczki i szuflady powinny być możliwie jak najbardziej szczelne, aby roztocza nie dostawały się do środka. Na czyszczenie zbiorów również dobrze jest poświęcić nieco więcej czasu i omieść każdą z książek grubym pędzlem, np. takim, jakiego panie używają do makijażu.

Sprzątamy

Jeśli wolisz używać odkurzacza, bądź ostrożny i jeśli tylko możesz maksymalnie zmniejsz moc ssania, aby nie zniszczyć kartek. Na rynku dostępne są już środki antystatyczne, które nawet jeśli nie zapobiegają całkowicie osiadaniu kurzu, to na pewno ograniczają ten proces.

Ciekawym rozwiązaniem są też antystatyczne ściereczki itp. akcesoria. Stosując je obejdziesz się bez detergentów, które przecież też mogą mieć właściwości uczulające.

Strony: 1 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij