MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Mezoterapia dla alergika


Mezoterapia dla alergika

Jest bardzo popularnym zabiegiem kosmetycznym, nazywanym „liftingiem bez skalpela”. Czy mezoterapia jest też bezpieczna dla osób z alergiami skórnymi?

Mezoterapia wykazuje właściwości nawilżające, odmładzające, antycellulitowe, poprawia kondycję skóry, a nawet jest stosowana do leczenia łysienia – wszystko bezbolesną metodą nieinwazyjną.

Mezoterapię przeprowadza się w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych przy pomocy dwóch metod. Tradycyjna nazywana jest *igłową* i polega na wstrzyknięciu w głąb skóry – za pomocą bardzo cienkiej igły – koktajlu witaminowego z mikroelementami i innymi substancjami, dobranymi według potrzeb klienta. Przed wkłuciem możliwe jest miejscowe znieczulenie kremem.

Ads code goes here

Po podaniu aktywnych składników wykonuje się masaż, by równomiernie je rozprowadzić i zapobiec powstawaniu obrzęków.

Drugą metodą jest mezoterapia bezigłowa, wykorzystująca zjawisko elektroporacji (czyli fali elektromagnetycznej) do przetransportowania w głębokie warstwy skóry wszystkich czynnych składników preparatu. Jest nowocześniejsza, nie wymaga nakłuwania, a co za tym idzie – jest całkowicie bezbolesna.

Nie tylko kosmetyka

Mezoterapia dla alergikaWarto wiedzieć, że mezoterapia to także metoda lecznicza. Z powodzeniem wykorzystuje się ją jako zabieg dermatologiczny przeciwko wypadaniu włosów. Znaczną jej zaletą jest możliwość dobierania indywidualnych składników preparatu, który ma być wprowadzony do skóry.

W przypadku osób z alergiami i problemami skórnymi można tak dobrać substancje, by jak najbardziej nawilżyć, odżywić i zregenerować skórę. Mogą to być witaminy, preparaty poprawiające mikrokrążenie, kolagen, kwas hialuronowy, wyciągi z roślin lub inne składniki.

Strony: 1 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij