MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Marsz alergiczny występuje coraz częściej


Marsz alergiczny występuje coraz częściej

Przez ostatnie 30 lat nastąpił na całym świecie (głównie w Europie i USA) tak szybki przyrost zachorowań na egzemę, alergie pokarmowe, katar sienny i astmę, że lekarze mówią o eksplozji chorób alergicznych i to postępujących po sobie od wczesnego dzieciństwa.

Marsz alergiczny czyli stopniowe nabywanie nakładających się chorób alergicznych, zwykle zaczyna się we wczesnym dzieciństwie. Obecnie występuje bardzo często w Stanach Zjednoczonych, Unii Europejskiej i wielu innych krajach.

Na domiar złego problem ten wciąż nie jest wyleczalny i trudno zahamować rozwój alergii.

Ads code goes here

Zdiagnozowano białko w białych krwinkach, które może wpływać na podatność na wiele alergicznych chorób i doprowadza do zapalenia alergicznego. Przy skórze atopowej u dziecka, problemach z egzemą białko to jest produkowane w komórkach skóry, a w efekcie dziecko to jest później bardziej podatne na inne choroby alergiczne, ujawniające się w różnych miejscach na ciele – np. w jelitach czy płucach. Jednak jego wpływ na wiele chorób alergicznych jest wciąż zagadkowy. Jego nadprodukcja jest związana z astmą, egzemą i alergią pokarmową u dzieci.

Ponad 50 proc. Amerykanów i ok. 40 proc. Polaków i Europejczyków cierpi z powodu co najmniej jednej choroby alergicznej, dlatego tak ważne jest poszukiwanie nowych terapii.

Prowadzone badania wspiera National Institutes of Health National Institute of Allergy and Infectious Diseases and the Burroughs Wellcome Fund.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij