MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Kiedy alergia u dziecka jest z winy matki?


Kiedy alergia u dziecka jest z winy matki?

Niektóre dzieci mają większe skłonności do alergii niż inne. Poza czynnikami dziedzicznymi wpływ mają także czynniki środowiskowe, nawyki matki, tryb życia obojga rodziców.

Oczywiście jeśli dwoje rodziców ma alergię (atopowe zapalenie skóry, astmę czy inną chorobę alergiczną) ryzyko alergii u dzieci wzrasta aż do 60%. Ale i tryb życia powoduje zwiększoną skłonność do alergii u dzieci.

Na to składają się zarówno warunki mieszkaniowe, sposób odżywiania się, historia przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych (ewentualnie specyfika pracy w przemyśle czy rzemiośle, gdzie rodzic ma styczność z silnymi alergenami).

Ads code goes here

Alergia u dziecka – powody

Niebezpieczne jest wczesne zaprzestanie karmienia dziecka piersią (przed skończeniem 6 miesiąca życia), dokarmianie innymi produktami powoduje bowiem nagły wzrost ryzyka rozwoju alergii, ale również szkodliwe jest…używanie kuchenek mikrofalowych.

Karmienie piersią chroni przed nadwrażliwością i schorzeniami – i to bardzo skutecznie, czego nie uświadamia sobie wiele kobiet rezygnujących na rzecz powrotu do pracy, dbałości o wygląd, ograniczeń z tym związanych czy potrzeby powrotu do używek (alkoholu, papierosów).

Palący rodzice to podstawowy czynnik ryzyka – nikotyna sprzyja silnie rozwojowi alergii do tego stopnia, że nawet wnuki palących dziadków wykazują większą podatność na alergie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij