MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Jak skutecznie oczyszczać zatoki?


Jak skutecznie oczyszczać zatoki?

Alergiczny nieżyt nosa czy zapalenie zatok powodują problemy w oddychaniu a co za tym idzie niedostarczanie dostatecznej ilości tlenu do organizmu i w efekcie problemy z wytworzeniem energii i odnową komórek.

Przy niedrożnym nosie i zatokach tlen nie może usunąć wszystkich szkodliwych produktów przemiany materii, gdyż organizm otrzymuje wówczas zaledwie 1/4 potrzebnego tlenu i organizm jest znacznie gorzej oczyszczany z gazowych toksyn, które odkładają się w stawach czy jelicie grubym.

Pomóż sercu – popraw oddech

Tylko sprawne oddychanie daje szansę na wyleczenie schorzeń – dlatego powinniśmy zacząć od *ćwiczeń oddychania przeponą*, ułatwiających właściwe oddychanie. Jeśli do tego jesteśmy aktywni ruchowo i mamy drożny nos i zdrowe zatoki to wszystkie płaty płucne napełniają się powietrzem i serce pracuje lżej, otrzymując więcej miejsca w klatce piersiowej, co zmniejsza problemy wieńcowe i nadciśnienie.

Ads code goes here

Alergiczny katar prowadzi do zapalenia zatok. Zniszczeniu ulega śluzówka nosa filtrująca wdychane bakterie i wirusy, pyłki, kurz, które inaczej trafiałyby do płuc.

Jak skutecznie oczyszczać zatoki?Wirusy przenikają zatem do komórek nabłonka, a my jesteśmy zmuszeni oddychać przez usta, przez co prosto do oskrzeli trafiają pyłki, wirusy i bakterie.

Zatoki a jelita

Zapalenie zatok powoduje, że przy nawet małym wietrze odczuwamy silne bóle głowy, które w połączeniu z infekcją wymuszają na nas leczenie antybiotykami – a te niszczą także potrzebne organizmowi drobnoustroje, szczególnie te ulokowane w jelitach.

Osoby z grzybicą jelit odczuwają często bóle zatok i głowy i mają skłonność do częstych infekcji ropnych. Lecząc się konwencjonalnie pamiętajmy o osłonie wątroby i przyjmowaniu kompleksu witamin z grupy B.

Strony: 1 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij