MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Jak działa jedwab antyalergiczny?


Jak działa jedwab antyalergiczny?

Odzież dla alergików określana bywa mianem inteligentnej sprawdza się nawet przy skórze atopowej i nie podrażnia, jak zdarza się to w przypadku bawełny.

Według prof. dr hab. n. med. Romana Nowickiego z Katedry i Kliniki Dermatologii, Wenerologii Alergologii GUMed w leczeniu infekcji bakteryjnych w AZS zaleca się noszenie jedwabnej odzieży zawierającej czynnik przeciwdrobnoustrojowy AEM 5772/5 (AEGIS), która redukując liczbę kolonizujących skórę gronkowców, zmniejsza nasilenie wyprysku.

Odzież lecznicza z oczyszczonego jedwabiu naturalnego

jest dostępna też na naszym rynku. Co ją cechuje? Jest delikatna, elastyczna, przewiewna, wygodna do noszenia zarówno jako bielizna nocna, jak i w ciągu dnia pod ubraniem, aby nie podrażniać chorej skóry – dobrym przykładem jest DermaSilk®.

Ads code goes here

Skuteczność inteligentnej dzianiny potwierdzona jest aż 8 badaniami klinicznymi z udziałem ponad 300 pacjentów. Materiał jest hipoalergiczny, wolny od potencjalnych alergenów spotykanych w ubraniach bawełnianych: wybielaczy, barwników, utwardzaczy. Materiał ten może być używany z emolientami lub innymi maściami, wtedy wzmacnia ich skuteczność w leczeniu.

Jak działa jedwab antyalergiczny?

Swędzenie

główny objaw atopowego zapalenia skóry, bywa gorsze niż sam ból, więc w leczeniu AZS tak ważna jest codzienna pielęgnacja. Skóra atopowa ma uszkodzony płaszcz tłuszczowy skóry.

W pielęgnacji należy więc uwzględnić przede wszystkim preparaty zawierające składniki odnawiające jego strukturę, najlepiej w postaci emulsji oraz substancje rozpuszczalne w wodzie, jak i w tłuszczach.

Jako, że jest to skóra ekstremalnie wrażliwa, skłonna do podrażnień – zaleca się zakładanie specjalnej miękkiej i idealnie gładkiej odzieży, która nie drażni chorej skóry, działa kojąco, a także rękawiczek, które uniemożliwią drapanie. Jedwabne włókna są wyjątkowo długie (ponad 800 m), dzięki czemu materiał jest gładki, nie odchodzą od niego końcówki włókien, mogące podrażniać wrażliwą skórę (tak, jak to ma miejsce w przypadku tkaniny bawełnianej).

Strony: 1 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij