antyalergiczny dodatek do prania

usuwają z tkanin np. również świerzbowca ludzkiego i formy rozwojowe pcheł – zarówno podczas prania ręcznego, jak i w pralce (zazwyczaj wymagane jest namaczanie tkanin – przez ok. 2 godziny). Są doskonałe dla wszystkich właścicieli psów i kotów, którzy muszą prać materace czy legowiska swoich pupili.

Co ważne, działają skutecznie nawet w niskich temperaturach, a zatem świetnie spełniają swoją funkcję także w przypadku tych materiałów, których nie można prać w temperaturze powyżej 40 st.C. Zawsze jednak trzeba taki specjalistyczny płyn stosować tylko na mokre tkaniny – w roztworze 20 ml na 20 l wody.

Warto pamiętać, że po użyciu specjalnego preparatu antyalergicznego i namoczeniu w nim tkaniny samo pranie nie wymaga zwykłej dawki proszku czy płynu do prania, lecz mniejszą (najmniejszą odpowiednią) i nie wyklucza stosowania innych dodatków, które preferujemy jak pachnące płyny do płukania czy płyny ułatwiające prasowanie tkanin.

Co działa w składzie?

antyalergiczny dodatek do praniaSkładniki bywają różne, w zależności od producenta, popularne płyny dostępne m.in. w aptekach czy przez sklepy internetowe zawierają m.in.

  • pyriproxyfen (w stężeniu 0,1%), który jest hormonem stawonogów odpowiadającym za przepoczwarzanie (zrzucanie pancerza) i za ich rozmnażanie, ma on działanie owicydowe – biobójcze (niczym preparaty dla zwierząt przeciwko pchłom czy kleszczom)
  • benzoesan benzylu, który jest środkiem zapachowym (eliminujący roztocza, występujący także w preparatach przeciw świeżbowi i wszom), który może wywołać – wdychany sam w dużym stężeniu – niewielkie podrażnienie skóry, świąd czy zaczerwienienie.
    (AC)

O praniu z zastosowaniem orzechów do prania czy eko-kul czytaj w Czy to się sprawdza