astma leczenie

Dzieci często nie potrafią zrozumieć, dlaczego spotkało je takie nieszczęście. Nieuleczalna choroba brzmi jak wyrok, ale wcale nie musi tak być. Jakość życia małego astmatyka jest uzależniona od wiedzy jego rodziców.

Astma – diagnostyka

W przypadku dychawicy niezwykle istotną rolę odgrywa diagnostyka. Wczesne rozpoznanie choroby pozwala uniknąć wielu komplikacji. Nieleczona astma szybko postępuje i znacząco obniża jakość życia młodego człowieka. Jeśli chcemy oszczędzić cierpienia latorośli, nie powinniśmy lekceważyć ataków duszności czy świszczącego oddechu.

Nietypowe objawy dychawicy

Dychawica często przysparza problemów diagnostycznych. W przypadku małego astmatyka często daje o sobie znać w nietypowy sposób. Nasz niepokój powinny wzbudzić symptomy takie jak kaszel, sapanie, duszności czy ucisk w klatce piersiowej. Jeśli odnotujemy niepokojące objawy, powinniśmy zasięgnąć opinii specjalisty.

astma leczenie

Ryzyko wystąpienia astmy

Ryzyko wystąpienia astmy wzrasta u pociech, które w przeszłości zmagały się z atopowym zapaleniem skóry czy alergią pokarmową. Wspomniane choroby świadczą o zaburzeniach w funkcjonowaniu układu immunologicznego. System odpornościowy nie potrafi prawidłowo ocenić zagrożenia. Przeciwko niegroźnym substancjom wytacza ciężkie działa.

Odpowiedzialność rodziców

W przypadku potwierdzonej astmy do akcji wkraczają rodzice. Dziecko nie potrafi ocenić zagrożenia. Młodemu człowiekowi trudno zachować systematyczność, toteż jego opiekunowie powinni kontrolować przebieg leczenia. O konieczności podania leków rozszerzających oskrzela decyduje rodzic. Tego typu farmaceutyki podaje się tylko w nagłych przypadkach. Na co dzień stosuje się inne farmaceutyki. Rodzic powinien zadbać o przeszkolenie malucha. Młody człowiek musi wiedzieć, jak prawidłowo korzystać z inhalatora.