MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Jak alergia pokarmowa wpływa na nasze zdrowie?


Jak alergia pokarmowa wpływa na nasze zdrowie?

Jest problemem aż co piątego Europejczyka, z czego większość osób jest uczulona na kilka alergenów. Zaburzeniom pracy układu pokarmowego towarzyszą głównie kołatanie serca czy dolegliwości oddechowe jak duszność, puchnąca krtań, wargi czy dziąsła.

Alergia pokarmowa może mieć różne oznaki. Najcięższym objawem jest wstrząs anafilaktyczny, który może nawet prowadzić do zgonu (np. w ciężkich reakcjach alergii na “orzechy”: czy warzywa opryskane silnie pestycydami).

Warto wiedzieć, że alergia pokarmowa może nawet znacznie upośledzać pracę mózgu, prowadząc do zaburzeń koncentracji, silnego, wręcz paraliżującego zmęczenia, apatii, agresji, maskowanych dolegliwości psychiki, o które nie podejrzewalibyśmy alergii. Stany lękowe nie są rzadkością, zarówno u nastolatków, jak i dorosłych – w tym m.in. ataki paniki.

Ads code goes here

Jak alergia pokarmowa wpływa na nasze zdrowie?Gorzej, jeśli mamy objawy alergii krzyżowej – i objawom pokarmowym towarzyszy pyłkowica, nasilając przebieg alergii (np. uczuleni na pyłki brzozy nie tolerują często orzechów, soi, owoców pestkowych i egzotycznych czy nawet naszych rodzimych gruszek i jabłek – w stanie surowym).

Uczuleni na pyłki traw nie tolerują pszenicy i innych zbóż, pomidorów, warzyw strączkowych oraz orzeszków ziemnych, a uczuleni na pyłki bylicy – marchwi, selera, curry, przypraw do piernika, do grilla, kolendry, bazylii i rumianku. Zaś uczuleni na mleko krowie często nie tolerują drobiu ani wołowiny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij