MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Dzień z życia małego atopika


Dzień z życia małego atopika

AZS utrudnia funkcjonowanie, szczególnie dzieciom, w zależności od stopnia nasilenia choroby.

Poranek przed wyjściem do szkoły czy przedszkola to czas, w którym od razu po przebudzeniu powinniśmy dowiedzieć się, czy dziecko nie budziło się przez swędzącą skórę – w przeciwnym wypadku może być zdekoncentrowane na lekcjach, senne i zmęczone po źle przespanej nocy.

Poranne mycie powinno odbywać się tylko w letniej wodzie o temp. 35-36°C, gdyż nazbyt gorąca dodatkowo podrażnia wrażliwą chorą skórę.

Ads code goes here

Zalecane jest mycie delikatne, unikając pocierania, najlepiej przy użyciu specjalnie przeznaczonego do tego żelu bez mydła. Po myciu nie wycieramy ręcznikiem, a delikatnie osuszamy skórę i lekko ją oklepujemy, po czym stosujemy nawilżający preparat leczniczy, krem, balsam czy lotion.

Do szkoły czy przedszkola ubieramy dziecko w odzież z naturalnych włókien (jedwabną, bawełnianą, lecz nie wełnianą, bez dodatku syntetyków) – z długim rękawem i raczej spodnie w długimi nogawkami, by nie narażać podrażnionej skóry, ale też unikać przegrzania – pot bowiem bardzo wzmaga AZS i wywoła szybko swędzenie.

W przedszkolu lub szkole

Dzień z życia małego atopikaWychowawca w szkole czy przedszkolu powinien mieć świadomość, że ma w grupie dziecko z atopią, które z tego powodu może być rozdrażnione czy mieć trudności z koncentracją, odczuwając ciągle potrzebę drapania się. Może mieć tez problemy w relacjach z rówieśnikami, wyśmiewającymi się z dolegliwości, wymyślonych przyczyn (braku higieny) czy wręcz obawiającymi zarażenia, czemu rodzice muszą przeciwdziałać systematycznymi rozmowami z dzieckiem i uświadamianiem jak powinno rozmawiać z kolegami o tej dolegliwości.

Strony: 1 2 3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij