MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Menu

Czym zwalczyć roztocza?


Czym zwalczyć roztocza?

Alergia na roztocza dotyka coraz więcej osób, w szczególności dzieci. Objawy utrzymują się właściwie przez cały rok z okresami mniejszego nasilenia, kiedy roztocza stają się trochę mniej aktywne. Czy w walce z nimi nie mamy szans na wygraną – i to długo?

Na szczęście dzisiaj można już sobie radzić z roztoczami w coraz bardziej skuteczny sposób. Obok klimatyzatorów czy filtrów HEPA pojawiają się preparaty, które w znacznym stopniu poprawiają jakość życia osób cierpiących na alergię.

Można skutecznie pozbyć się ich najbardziej uczulających odchodów nawet na 6 do 7 miesięcy – spryskując obicia, wykładziny czy dywan specjalnym preparatem w sprayu.

Pranie – nowa jakość

Wiadomo, ze roztocza szczególnie polubiły nasze sypialnie. Pościel to największe utrapienie dla wszystkich alergików. Ubrania czy zasłony stanowią problem niewiele mniejszy. Dotąd jedyna rada na jako taką jakość życia było częste pranie w wysokich temperaturach i prasowanie. Dziś pojawia się nowa możliwość także i tutaj.

Antyalergiczny dodatek do prania usuwa z pranych tkanin alergeny roztoczy kurzu domowego i alergeny świerzbowca, co w przypadku chorych na świerzb ma wyjątkowe znaczenie. Usuwa także pasożyty znajdujące się w legowiskach zwierząt i ze wszystkich miejsc, w których lubią przebywać.

Czym zwalczyć roztocza?Pranie z dodatkiem antyalergicznego dodatku zajmie nam z pewnością trochę więcej czasu, ponieważ tkaniny trzeba przed właściwym praniem namoczyć na 2 godziny. Następnie prać można ręcznie lub w pralce, dodając proszek i w zależności od upodobań płyn do płukania tkanin. Co ważne temperatura prania nie ma tu żadnego znaczenia.

Jak stosować?

Zaleca się dodawanie środka do każdego prania, bo daje to pewność, że roztocza z naszego najbliższego otoczenia zostaną wyeliminowanie. Można powiedzieć, że środek do rozpylania w połączeniu z dodatkiem do prania to sposób na naprawdę czysty dom i możliwość oddychania pełna piersią.

Strony: 1 2

Leave a Reply

Be the First to Comment!