MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Czego się wystrzegać w samolocie?


Czego się wystrzegać w samolocie?

Cyrkulacja powietrza, częściej czy rzadziej czyszczona klimatyzacja i wszystko, z czym mamy bezpośrednią styczność, do tego natłok ludzi w open space wraz z ich dolegliwościami to nie wszystko.

Od sztućców (jeśli nie są jednorazowego użytku) po samolotową toaletę – na pokładzie alergik powinien zachować szczególną czujność.

Jeśli masz zapalenie zatok…

Zapalenie zatok lub zapalenie ucha jest nad wyraz dokuczliwe w samolocie, ból daje o sobie znać ze zdwojoną siłą; jeśli nie jesteśmy w stanie przełożyć przelotu na inny termin, gdy będziemy czuć się znacznie lepiej postarajmy się wejść na pokład ostatni, a wysiąść jako pierwsi.

Ads code goes here

Silne boleści ucha lub zatok podczas lotu można uśmierzyć krótko działającym doustnym inhalatorem lub użyciem spraya do nosa na około godzinę przed startem.

Powietrze w samolotach jest niestety bardzo suche. Bardzo prawdopodobne jest zatem, że odczują to nasze nozdrza, skóra i oczy. Użycie soli w sprayu do nosa raz na godzinę pomoże utrzymać wilgotne błony nosa, a zabranie kropli do oczu pomoże zlikwidować podrażnienie spojówek.

Parująca pomoc

Czego się wystrzegać w samolocie?Jeśli jednak nie zaopatrzyliśmy się w taki preparat, albo zapomnieliśmy go zabrać z domu można na pokładzie ratować się nawilżaniem spojówek parą wodną – zamawiając u stewardesy wrzącą parującą herbatę i intensywnie mrugając nad powierzchnią kubka.

Proste, a jak skuteczne. Oczywiście pod warunkiem, że panie nie mają na oczach pełnego makijażu, który w tej sytuacji rozpuści się i może dostać do oczu. Para także oczyszcza gałkę oczną, również z kurzu, pyłków, drobnoustrojów w powietrzu.

Strony: 1 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij