Antyalergicznie na tarasie

Stworzenie prywatnego azylu jest dzisiaj stosunkowo proste. Materiałów i roślin jest pod dostatkiem, a gdy pomysłów brak – można zatrudnić specjalistę, który zajmie się projektowaniem tarasu. Jedynym wyznacznikiem jest właściwie zasobność portfela. Choć, jak zawsze, alergik musi i w tym przypadku być szczególnie ostrożny.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

W odróżnieniu od balkonu, gdzie ma się ograniczone możliwości i kwiaty są właściwe jedyną alternatywą i namiastką natury, przy tworzeniu tarasu można sobie poszaleć. Tutaj pojawią się takie możliwości, jak krzewy czy drzewa. Ale uwaga. Trzeba najpierw wszystko dobrze przemyśleć.

Antyalergicznie na tarasie

Zaczynamy od podłoża

Taras to przede wszystkim rośliny, jednak trzeba będzie zdecydować, jakie będzie podłoże. I tu niespodzianka: najbezpieczniejsze będą znowu płytki. Łatwe do utrzymania w czystości, łatwo usunąć z nich pleśń czy grzyby i dają wiele możliwości kompozycyjnych.

Można też zrobić drewnianą podłogę na tarasie. Tu potrzebna będzie jednak ręka specjalisty, który zaprojektuje ją w ten sposób, żeby ograniczyć możliwość zbierania się wody i zawilgocenia drewna.

Na jaki jednak materiał nie zdecydowałby się alergik, będzie musiał dbać o to, żeby nie dopuścić do rozmnożenia się grzybów. Lepiej unikać miękkich poduszek i obić z materiału chłonących z zewnątrz wilgoć i będących wylęgarnią roztoczy.