MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu
REKLAMA

Alergie skórne

Alergie skórne mogą przybierać różną postać – od łagodnej pokrzywki po problematyczne przeczosy. Przyczyny zmian na skórze miewają różne podłoże. Co powoduje alergie skórne? Kiedy mamy do czynienia z alergicznym kontaktowym zapaleniem skóry, a kiedy zmiany skórne są jednym z objawów alergii pokarmowej? Jak pielęgnować skórę alergiczną? Czy kosmetyki hipoalergiczne dają nam 100-procentową gwarancję, że objawy uczulenia w ogóle nie wystąpią? Jak złagodzić świąd, który towarzyszy alergii skórnej? Czy makijaż mineralny jest odpowiedni dla skóry alergicznej?

 

 • Które zioła uczulają na słońce?

  Które zioła uczulają na słońce?

  Stosowanie ziół ma duże znaczenie w medycynie. Rośliny są bardzo często wykorzystywane do produkcji różnych leków. Niestety zioła mogą reagować ze słońcem, tworząc reakcje alergiczne. Które zioła uczulają na słońce?

 • Niebezpieczne tatuaże z henny

  Niebezpieczne tatuaże z henny

  W nadmorskich kurortach nie brakuje atrakcji dla dużych i małych. Jedną z nich są stoiska, z tatuażami. Tatuaże z henny okazują się być niebezpieczne, szczególnie dla alergików. Dlaczego warto ich unikać?

 • Czym jest alergia skórna?

  Czym jest alergia skórna?

  Alergia skórna, inaczej zwana kontaktową, objawia się wyjątkowo przykrymi dolegliwościami. Swędzenie, stany zapalne, krosty i czerwone plamy na skórze są nie tylko nieprzyjemne, ale też nieestetyczne. Kłopotliwa pokrzywka skutecznie może zepsuć nam dobry nastrój. W jej zwalczaniu istotna jest odpowiednia profilaktyka i używanie właściwych kosmetyków. Czym jest alergia skórna? Alergia kontaktowa charakteryzuje się reakcjami uczuleniowymi

 • Uczulenie po opalaniu

  Uczulenie po opalaniu

  Wraz z nadejściem lata wielu z nas marzy o pięknej opaleniźnie, najlepiej w brązowym kolorze. Jednakże część z nas nie może cieszyć się taką opalenizną, gdyż ich skóra reaguje alergicznie na promieniowanie UV. Niewystarczające zabezpieczenie skóry przed działaniem promieni słonecznych powoduje, iż zaczyna się na niej pojawiać stan zapalny. Mogący się objawiać np. czerwonymi kropkami,

 • Alergia na słońce – objawy

  Alergia na słońce – objawy

  Choć wydaje się to zaskakujące, również na słońce można zareagować niczym na alergen. Alergia na słońce jest jedną z bardziej uciążliwych, ponieważ nie pozwala w pełni cieszyć się słonecznymi miesiącami. Trzeba uważać na siebie, skórę, a przede wszystkim prawidłowo zdiagnozować problem. Alergia na słońce – przyczyny Początkowo objawy alergii na słońce mogą nie budzić podejrzeń. Wydają

 • Uczulenie na kremy do opalania

  Uczulenie na kremy do opalania

  Coraz więcej czasu będziemy spędzać na słońcu. Opalanie jest bardzo przyjemne, ale kosmetyki ochronne nie koniecznie muszą okazać się bezpieczne, szczególnie dla skóry alergicznej. Kiedy może wystąpić uczulenie na kremy do opalania?

 • Alergia na palcach

  Alergia na palcach

  Uczulenie objawia się na różnych częściach ciała, szczególnie tych, które są najbardziej narażone na kontakt z rożnymi czynnikami. Problemem może okazać się alergia na palcach. Jak się jej pozbyć?