MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

NABIAŁ

Nie tylko mleko uczula. Nabiał tworzy dużą grupę alergenów pokarmowych. Sery oraz inne wyroby mleczne stają się zagrożeniem dla alergików. Jak objawia się alergia na mleko? Czym zastąpić nabiał w diecie dziecka? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, trafiłeś w odpowiednie miejsce.

 • Alergeny w mleku krowim – dlaczego mleko uczula?

  Alergeny w mleku krowim – dlaczego mleko uczula?

  Alergia pokarmowa to niewłaściwa reakcja organizmu na obiektywnie nieszkodliwy czynnik zawarty w jedzeniu. Nasz układ odpornościowy uznaje tę substancję za wroga i próbuje ją zwalczyć, co doprowadza do pojawienia się przykrych symptomów. Uczulenie na pokarmy może wywołać różnorodne objawy, związane nie tylko z układem pokarmowym. Pojawić może się także wysypka, świąd, katar czy kaszel. Jednym

 • Mleko dobre dla alergika

  Mleko dobre dla alergika

  Każdy rodzic wie, że mleko jest podstawą zdrowej diety. Dostarcza cennych minerałów i witamin, niezbędnych do rozwoju i wzrostu. Mleko dobre dla alergika to przede wszystkim produkt, który jest bezpieczny i nie uczula.

 • Alergia pokarmowa a karmienie piersią

  Alergia pokarmowa a karmienie piersią

  Dzieci karmione piersią w mniejszym stopniu narażone są na alergie pokarmowe, niż te dokarmiane sztucznymi mieszankami. Co jednak zrobić, kiedy u naszego karmionego piersią malucha padnie jednak diagnoza: alergia pokarmowa? Skąd bierze się choroba i jak młoda mama powinna postępować, aby jej mleko nie szkodziło maluszkowi?     Co to jest alergia pokarmowa? Alergia pokarmowa,

 • Jak rozpoznać alergię na nabiał?

  Jak rozpoznać alergię na nabiał?

  Produkty mleczne są jednym z najczęściej występujących alergenów wśród alergii pokarmowych. Często jednak nie wiemy, jak rozpoznać alergię na nabiał. Czym jest uczulenie na mleko? Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że wystąpiła u niego reakcja alergiczna na nabiał. Często przez długi okres – czasami nawet przez lata – żyjemy z nią

 • Boli cię brzuch? Może to być jeden z objawów alergii na mleko

  Boli cię brzuch? Może to być jeden z objawów alergii na mleko

  Od pewnego czasu borykasz się z bólem brzucha, chociaż nie jesz ciężkostrawnych, tłustych potraw? Niewykluczone, iż za uciążliwe dolegliwości odpowiada alergia pokarmowa. Choć uczulać może praktycznie wszystko, w literaturze medycznej opisano także alergię na wodę, niektóre substancje uczulają częściej niż inne.

 • Czym zastąpić mleko w diecie małego alergika? Zamienniki bogate w wapń

  Czym zastąpić mleko w diecie małego alergika? Zamienniki bogate w wapń

  Mleko to jeden z najczęściej spotykanych alergenów pokarmowych, uczulać może zarówno to pochodzące od matki, jak i krowie czy kozie. Nabiał odgrywa niezwykle istotną rolę w naszej codziennej diecie, zwłaszcza dzieci powinny jeść go dość dużo ze względu na wysoką zawartość wapnia. Czym zastąpić mleko, aby zaspokoić zapotrzebowanie organizmu na cenne składniki odżywcze zawarte w napoju pochodzącym od krowy?

 • Alergia pokarmowa – plaga XXI wieku

  Alergia pokarmowa – plaga XXI wieku

  Z przeprowadzonych badań wynika, iż wśród dorosłych wzrasta liczba osób zmagających się z alergią pokarmową. W przypadku uczulenia kluczową rolę odgrywa diagnostyka. Niestety, alergie pokarmowe często są rozpoznawane dopiero po upływie kilku lat.

 • Substytuty mleka krowiego

  Substytuty mleka krowiego

  Alergia na białko mleka krowiego jest szeroko rozpowszechniona. Coraz więcej dzieci i dorosłych musi wyeliminować ze swojej diety nabiał. Czym go zastąpić, aby nie dopuścić do niedoborów?

 • Uczulenie na mleko

  Uczulenie na mleko

  Mleko jest jednym z najbardziej uczulających składników pokarmowych. Jak rozpoznać symptomy uczulenia na mleko u siebie lub u dziecka? Skąd bierze się alergia na mleko?

 • Alergia na nabiał

  Alergia na nabiał

  Od małego słyszeliśmy, że mleko jest bardzo zdrowe i mamy je pić. Ale okazuje się, iż u niektórych osób mleko może wyrządzić dużo szkód. Istnieje bowiem alergia na mleko i jego przetwory, której objawy są bardzo nieprzyjemne dla osoby chorej.